1334 pliki =1,7 GB

photo b3c39832-0ee3-47f4-8428-344e0c5a52a7_zps42b1fc6c.png

Plik nr: 1062p
"Rzeźbiarz przy pracy ze swoim uczniem", Wielkopolska - lata 60/70 , fot.  K. Przychodzki.
Edycja:  Agata Stanisz, Agnieszka Kurasińska-Woźniak

Ogłaszam, że dziś zakończyłam obróbkę skanów negatywów! Było ciężko - każdy skan wymagał indywidualnego podejścia. Skany do obróbki przygotowali studenci IEiAK, którzy zajmowali się ich przycięciem i wyprostowaniem. Reszta należała do mnie (korekta przycinania, zmiana dpi, eksport do lekkiego, ale dobrej jakości formatu .png). Skany zostały bardzo dokładnie zweryfikowane i zestawione z zawartością inwentarza, który obecnie przyjął nową formę, tak by było nam łatwiej wprowadzać metadane do bazy archiwum. Przede mną jeszcze taggowanie - najżmudniejsze ze żmudniejszych działań. No, i oczywiście prawa autorskie, które stanowią działkę Anny Weroniki Brzezińskiej.